Ono se lehce řekne: Pojď na pivní kurz. Ale člověk k tomu má kupu dotazů. Ty nejčastější najdete níže. Aj s odpověďma.

Jak dlouho platí vydané poukazy?

Hafo dlouho – na uplatnění poukazu mají obdarovaní celé rok. 365 dní, kdybychom si nerozuměli. A maj to pro sichr napsané aj na poukaze.

Bude nějaký hobby kurz i v Praze?

V Praze zatím plánuju jen fajnšmekr kurzy. Ale mám pro vás řešení: Dovalte na můj pivní hobby kurz do Pardubic! Vlakem tam jste z Prahy za hodinku a do Pivní Ambasády, kde se kurzy konají, to máte z nádraží dalších deset až patnáct minut pěšky.

Co když se nemůžu dostavit na předem zaplacený kurz?

Každému se stane, že někdy onemocní nebo mu „do toho něco vleze“. A protože Murphyho zákony fungují, stane se to přesně v den, kdy máte jít na kurz. Nezoufejte, pochopím to a nabídnu vám jiný aktuálně vypsaný kurz. Ale musíte mi dát vědět včas (tj. před začátkem kurzu) na e-mail nebo napsat zprávu přes Facebook Messenger, že se něco stalo. Pokud by vám ani náhradní datum nevyhovovalo, nějak se mezi sebou domluvíme. Klidně za sebe můžete poslat i náhradníka!

Dostanu ke kurzu nějaké odborné materiály?

Tak určitě! Nepředpokládám, že si z kurzu všechno dokonale zapamatujete. To snad ani nejde. Proto jsem vám připravil Vašnostova pivní skripta. Najdete v nich všechno důležité včetně praktických vzorečků, které se vám budou při domovarnictví hodit.

Co si mám na kurz vzít s sebou?

Krom dobré nálady a chuti na pivo účastníkům kurzu doporučuju vzít si na sebe hlavně pohodlné oblečení. Může se stát, že při vaření se člověk může i umazat. Takže je lepší spíš sportovní nebo pracovní oblečení, u kterého tolik nevadí, když se ušpiníte.

Musím znát něco o vaření piva?

Ne. Kurzy jsou postaveny tak, aby na jejich konci i úplný začátečník získal znalosti vedoucí k uvaření vlastního domácího škopku. Takže zájem o pivo je mnohem důležitější. Hlavně v případě kurzu „pro fajnšmekry“.

Můžu zaplatit i jinak než převodem na bankovní účet?

Kvůli daňové evidenci a absenci registrační pokladny nemůžu přijímat platbu za kurz jiným způsobem než převodem z účtu. Platbu v hotovosti proto aktuálně nepřijímám.

Bude se na kurzu pít pivo?

Samozřejmě! Abyste lépe pochopili různé pivní styly, přichystám menší nebo větší košt podle typu kurzu.

Jen kvůli tomu budu potřebovat ověřit vaši plnoletost, tak si s sebou vezměte nějaký doklad.

A jestli přijedete autem, nemusíte se bát. Budu mít po ruce alkohol testery. To abyste si byli jistí, že cestou dom nenafoukáte.

Jaké pivo budeme na kurzu vařit?

U kurzu „domovarnické hobby“ to bude určitě svrchně kvašený ale. U kurzu „pro fajnšmekry“ probereme až na místě, co ze svrchně kvašených piv typu ale, IPA nebo APA to bude.

Jasně, (skoro) každý Čech by chtěl hned vařit plzeň. Ale takové poctivé vaření plzně se i u malé várky může natáhnout až na 12 hodin. A tolik času bohužel nemáme ani u jednoho z kurzů. Proto jsou na výběr hlavně infuzně vařená piva, která zakvasíme kvasinkami pro svrchně kvašená piva.