Veškeré podrobnosti o kurzech najdete tady. A protože toho není málo, udělal jsem vám na konci shrnutí v přehledné tabulce.

Pojďte se naučit, jak si doma uvařit pivo. Dobré pivo. Na kurzech domácího vaření piva zjistíte, jak postupovat, aby se vám při ochutnávce svého díla už nikdy nezkřivila huba.

Nebo chcete naopak udělat radost někomu jinému a zakoupit poukaz? Potom klikněte sem.

Pro koho jsou kurzy určené?

Pro všechny, kdo mají rádi pivo. Ať už ho ještě nikdy nevařili, anebo vaří často, ale pořád jim „něco“ chybí. Mám vypsané 2 typy kurzů, které přizpůsobím, aby každému přinesly něco nového.

Co všechno je součástí kurzu?

Nebudeme se bavit jen vařením. Dle typu kurzu okoštujeme různé vzorky piv a dáme si i nějakou chálku ke škopku, aby nám nevyhládlo. Podrobnější popis a srovnání kurzů najdete níže.

Kurzy domácího vaření piva v Brně a Pardubicích.

Co si z kurzu odnesete?

Kromě dobrého pivního pocitu, že už víte, jak na to, i Vašnostova pivní skripta s vysvětlením a postupy. To abyste nic nezapomněli. Plus kontakt na mě, ať vám můžu pomoci s vařením piva. Aneb kurzem to pro mě nekončí!

Jak dlouho bude kurz trvat?

Podle typu kurzu zhruba 4, nebo 7–8 hodin. Podrobnější popis a srovnání kurzů najdete dole. Kratší verze vypadá letem světem nějak takhle ⬇⬇⬇

Kde se kurzy konají?

Jelikož su z Brna, tak určitě u nás ve Štatlu. Ale protože by to západní část republiky měla celkem z ruky, nabízím i kurzy v Praze a Pardubicích.

A kdyby se vás sešlo aspoň 10 z jiného města, rád dojedu i jinam. Ale stačí jeden blbý fór na zatáčku před Vídní a valim dom. Varuju vás!

Kdy se kurzy konají?

Data aktuálních vypsaných pivních kurzů najdete v téhle části webu.

Jak se od sebe jednotlivé kurzy liší?

To máte přehledně shrnuté v téhle betelné tabulce, na mobilu si ji posuňte prstem:

Kurz „domovarnické hobby“ Kurz „pro fajnšmekry“Kurz „u vás doma“
Trvání4 hodiny 7–8 hodin 7–8 hodin
Ochutnávka pivních stylů
„Welcome beer“ zdarma
Něco malého k zakousnutí
Oběd
Vašnostova pivní skripta
Ukázka pivních vad
Volný výčep
Další poradenství po kurzu
Dojedu za vama
Cena 2 299 Kč 3 899 Kč 7 500 Kč

A abych furt nepsal jen já, podívejte na dojmy, který o kurzech naťukali jejich účastníci:

„Pivo už jsem dřív vařit zkoušela, dokonce si i koupila Pivařku. Ale byla jsem „líná“ ji číst, protože jsem pořádně nerozuměla, co se tam píše.

On je totiž ku*va rozdíl poslouchat 4 hodiny na kurzu milého člověka, vidět vaření na vlastní oči a moci se doptat, než číst 100 stránek a ostat blbý!

Jakmile jsem doma Pivařku znovu otevřela, bingo! Najednou rozumím tomu, co se tam píše.“

 

Lenka P., účastnice hobby kurzu

„Vašek je sympaťák a je fajn, že pivní teorii prokládal příběhy ze zákulisí pivovarnictví. Hodně oceňuju pivní skripta, protože bez nich bych už dneska půlku věcí zapomněl.

Mára H., účastník hobby kurzu

„S recenzí jsem schválně počkal, až si ověřím, co mi kurz skutečně dal. Teď můžu s klidným srdcem říct, že mi dal jednak impulz konečně se odhodlat a začít vařit pivo, jednak mi napřímo předal Vašnostovy domovarnické zkušenosti. A že jich má na rozdávání!

Na kurzu se mi líbila i dobrá atmosféra – nejen díky Vašnostovi, ale i účastníkům. Napřímo jsme viděli, jak probíhá část rmutování, scezování a chmelovar. Plus jak třeba provést test hustoty nebo co si domů podle svých možností pořídit.

Díky za super strávený půlden, který mě k vaření fakt nakopl: Po kurzu jsem dle rad hned pořídil Pivařku, základní vybavení i suroviny. A i přes ne úplně kompletní přepočítávání jsem úspěšně uvařil Equinox APA, na kterém si teď všichni pochutnáváme 😊“

Tomáš B., účastník hobby kurzu

„Vidět na vlastní oči domácí vaření piva bylo moc fajn. Sice jsem si k tomu už načetl něco předem, ale neuměl jsem si to představit ve všech souvislostech. Díky za vysvětlení technologických postupů, záludností a tipů, na co si dát pozor. Za mě dobře strávený den ve společnosti dalších nadšenců!“

Roman Č., účastník hobby kurzu

„Po příchodu dostaneš mimo srdečnýho uvítání a škopku taky velmi srozumitelný skripta se základní osou celýho varnýho procesu. Jak chytneš základ, daleko snadněji se pak prokoušeš i doporučenou biblí domovarníků s názvem Pivařka 2.

Kdo přijde a neví o vaření vůbec nic, pochopí základní schéma a když si po kurzu trochu pogůglíš, můžeš se rovnou chystat na první várku (jako teď já).

Ti, co už před kurzem vařit zkusili, se můžou Vašnosty doptat na detaily atd. Tyhle dotazy a Vašnostův pivní entuziasmus a výřečnost přináší občas lehký skákání z tématu na téma, ale to se při závěrečným shrnutí pěkně ucelí a vše zapadne do sebe. Určitě jsem nebyl sám, kdo hned po příchodu domů sedl k netu a začal shánět v čem se bude rmutovat, kvasit… Za mě skvělý a dej Bůh štěstí!“

Martin K., účastník hobby kurzu

„Na akci jsem se šla podívat z prosté zvědavosti. Kurz je názorný s praktickými radami a ukázkou, jak si doma uvařit pivo. Vašnosta se snaží předat všechny potřebné informace i praktické zkušenosti v zábavné formě a s úsměvem 😊

Blažena P., účastnice hobby kurzu

„Fajnově strávené sobotní odpoledne v přátelském prostředí u kvalitního piva. Ocenil jsem jak poučný výklad o jeho vaření a ochotu odpovídat na všemožné dotazy, tak velký výběr rozmanitých stylů na čepu Pivní Ambasády 🙂 4hodinový kurz vás sice pivo „z nuly“ vařit nenaučí, ale dost přiblíží základy. A člověk si hlavně uvědomí, kolik stojí práce za vychlazeným korbelem!“

Tomáš K., účastník hobby kurzu

„Vašek velmi přehledně popsal postup vaření piva a zodpověděl každý dotaz. Zjistil jsem, že vaření piva není jednoduché a je třeba tomu věnovat dost času. Kor pokud bych si chtěl doma zařídit varnu, měl by to už určitě být můj koníček. A díky za přehledná skripta, snad si najdu možnost je využít 😉

Michal M., účastník hobby kurzu

„Kurz mi koupila dcera a byť pivo nevařím, naučil jsem se mu rozumět. Teď vím, že až se jednou rozhodnu udělat si ve sklepě trochu místa k vaření piva, Vašnosta i jeho skripta mi k dobrému výsledku pomůžou.“

Aleš O., účastník hobby kurzu

„Fajnšmekr kurz dost předčil moje očekávání. Byl našlapaný informacemi, vše bylo podané v pěkné a velmi realistické podobě, navíc v neformální atmosféře. Všechno jsem si mohl vyzkoušet a viděl jsem celý proces vaření piva krok za krokem. Hodně se mi líbilo, když jsme ochutnávali pivní vady a Vašek nám vysvětloval, jak vznikají.“

Slávek Š., účastník fajnšmekr kurzu

Jestli přemýšlíte spíš o pivním teambuildingu pro firmy/kamarády, klikněte sem.

Chcete naopak udělat radost někomu jinému a zakoupit poukaz? Potom klikněte sem.

PS: I kurzy v Brně je možné absolvovat v češtině!